Mēs dzīvojam kredītkaršu sabiedrībā. Iztērē naudu tagad – norēķināsies par pirkumiem pēc tam. Samaksāt var vēlāk – pēc tāda likuma mēs dzīvojam šodien.
Dievs nevēlas, ka Viņa ļaudis būtu nesamaksātu parādu verdzībā un būtu aizņemti ar plāniem rītdienai, nenesot atbildību par Tā Kunga Vārda piepildīšanu šodien. Viņi dzīvo ar vienu mērķi – samaksāt savus parādus.
Jūsu dzīve ir pārāk vērtīga, lai to iztērētu parādu maksāšanā. Jūs esat dzimuši būt brīvi. Dievs vēlas, lai jūs dzīvotu brīvībā un nepaliktu parādā nevienam neko, izņemot savstarpēju mīlestību.
Nav iespējams patiesi mīlēt cilvēku, ja esat apbēdināts par to, ko esat viņam parādā. Ja zināt, ka nevarat samaksāt par pirkumu, neizmantojiet kredītkartes.
Aizņemties naudu savai rītdienai – zūdīšanās. Atceries: ja šodien tu aizņemies svešu, tad rīt tu atdosi savu.
Jūs varat būt laimīgs un apmierināts, tikai dzīvojot savu iespēju robežās. Dievs ir apsolījis nodrošināt ar ēdienu, apģērbu un pajumti tos, kuri mīl Viņu un kalpo Viņam. Jūsu personīgā vēlme un ticība nosaka to, kas jums būs ārpus šī. Ja jūs apmierina tikai primārās nepieciešamības lietas, – labi, tā arī dzīvojiet. Bet ja jūs gribat kaut ko vairāk, jūsu vēlēšanās ļaus jums to iegūt.
“Patiesi, lielu ieguvumu dod dievbijība ar pieticību” (1.Timotejam 6:6) – ne tikai apgalvojums no Bībeles, bet viens no dzīves pamatprincipiem. Iekāre izraisa neapmierinātību: to nevar apmierināt, bet mīlēt ir viegli. Iekāre ir kā elle, nepiesātināma. Cilvēks, kurš mīl savu darbu, ir apmierināts arī ar mazumu.
“Ja jūs mīlat Mani, turiet Manas pavēles” (Jāņa 14:15). Paklausība – mīlestības liecība. Ļoti bieži nepaklausības cēlonis ir zināšanu trūkums. Mēs ejam bojā nezināšanu dēļ.
Mūsu paklausība – vienīgā iespēja Dievam aizsargāt mūsu dzīvi. Nepaklausība mūs izved ārpus Dieva apsardzības rāmjiem. Kad jūs esat paklausīgi Dievam, jūs uzticiet Viņam rūpes par rītdienu.
Būt paklausīgam šodien – nozīmē parūpēties par savu rītdienu.
Edvīns Luiss Kols