Kristieša dzīvē ir trīs aspekti, kurus var aplūkot uz Vecās Derības piemēriem. Un kad es saku “kristieša dzīvē”, es domāju visu kristieša dzīvi, tajā skaitā arī to, kura bija pirms viņš kļuva par kristieti.
Pirmā lieta – tā ir “Ēģipte”. Katrs no mums ir dzīvojis “Ēģiptē”. Mēs piedzimām, dzīvojām tur, kamēr jaunpiedzimām. Pēc tam mēs izejam no “Ēģiptes” un nonākam “tuksnesī”.
“Tuksnesis” tā vēl nav “apsolītā zeme”. Cilvēki bieži saka: “Es es eju cauri tuksnesim vai viņš ir tuksnesī, vai es eju uz tuksnesi”. Ja jūs par to padomājat, tad tuksnesis nebija tik slikta vieta. Izlasiet par to, ko viņi darīja tuksnesī. Dievs pilnībā rūpējās par viņiem, baroja tos. Viņiem nevajadzēja izaudzēt ēdienu ar savām rokām, ēdiens krita no debesīm pie viņu kājām, un jūs to saucat par tuksnesi? Ne visai slikta vieta. Daudz labāk par to, kas bija Ēģiptē. Ēģiptē viņiem bija uzraugi, tur bija jāstrādā, lai kaut ko saņemtu. Tuksnesī viņi gāja cauri dažādiem pārbaudījumiem. Bet Dievs par viņiem rūpējās, viņiem bija apģērbs, kurš nekad nenolietojās, apavi, kuri nenonēsājās, viņiem vienmēr bija ēdiens, ar Kunga Garu viņi tika vadīti gan dienā, gan naktī.
Gribat zināt, kur ir problēmas? – “apsolītajā zemē”. Jo viņi gandrīz ne ar vienu necīnījās, līdz nenonāca “apsolītajā zemē”. Bet “apsolītajā zemē” viņiem vajadzēja cīnīties par katru šīs teritorijas centimetru. Bet cilvēki saka, kad mēs nonāksim “apsolītajā zemē” – debesīs… Debesis, tā nav “apsolītā zeme!” Debesīs nav velna, ar kuru ir jācīnās; nav slimības, kuras ir jāizdziedina; tur nav dēmoni, kuri ir jāizdzen. Tas viss notiek ārpus debesīm. Tur, kur mēs atrodamies šobrīd, tā ir “apsolītā zeme”. Šeit ir jāizdziedina slimie, šeit ir dēmoni, kuri ir jāizdzen.
Bet paklausieties, ko Viņš ir apsolījis, ka katrs zemes centimetrs, uz kuras jūs liksiet savas kājas, zemi, kuru jūs gribat, lai tā būtu jūsu, tā piederēs jums. Viņš teica, ja jūs būsiet uzticami vienā pilsētā, tad es došu jums piecas pilsētas. Un tas notiek tagad, tas nav Debesīs. Jūs izlemjat cik un ko. Jūs izlemjat, kuru teritoriju jūs pārvaldīsiet. Ne Dievs jums to dod, bet Viņš saka: “Ejiet un esiet uzticami pār vienu pilsētu, un es palielināšu jūsu ietekmi”.
Karijs Bleiks