Grēkā krišanas rezultātā, Ādams tika nomests no sava troņa un kļuva kails. Dieva dēls, kam bija vara un spēks, kļuva par neaizsargātu cilvēku. Šis vārds ir kā apvainojums jebkuram vīrietim. Kamēr vīrieši izliekas, ka šāda stāvokļa nemaz nav, sievietēm ar to ir jāsamierinās visu mūžu.
Ir situācijas, kas liek plaukstām nosvīst, jo tās atņem mums drošības sajūtu. Un tad mēs slēpjamies aiz iedomātas labklājības maskas, lai nepieļautu savā dzīvē ievainojamības stāvokli jebkurā formā – fiziskā, emocionālā vai finansiālā.

Mēs, vīrieši, jūtamies neērti pielūgsmes laikā, jo patiesa pielūgsme piedāvā atklātu vajadzību pēc Dieva. Mums atklāties – nozīmē parādīt sevi kā viegli ievainojamu un neaizsargātu būtni.
Daži tik ļoti baidās izrādīt savas jūtas, ka bieži tiek burtiski paralizēti no bailēm, kad pēkšņi attopas bez ierastajām aizsargbruņām. Asa piezīme var atņemt spēku, apņēmību un enerģiju pat visdrosmīgākajiem vīriešiem. Daudzas sievietes par zemu novērtē vārdu milzīgo spēku, ar kuru viņas var daudzkārt pacelt vai pilnībā nomākt savu vīru gara spēku. Ļauni vārdi, kas nāk no mātes mutes, var iedragāt dēla pašcieņu, pat ja tie nav vērsti pret viņu, bet gan pret viņa tēvu. Mums ir jāmāca saviem dēliem sargāt savu māsu sievišķo godu, un mūsu meitām — cienīt savu brāļu vīrišķību. Ļaunas runas un bezatbildīgi vārdi ir ievainojuši daudzas sirdis, kuras vēl joprojām asiņo.

Ādams stāvēja Dieva priekšā kails, jo nespēja izsekot tam, ko dara viņa sieva Ieva. Viņš viņu pievīla, atbalstot nepaklausībā, nevis ar savu vīrišķo stingrību glābjot no gaidāmās nelaimes. Mēs, vīrieši, turpinām darīt to pašu grēku, un mūsu sievietes joprojām gaida un cer, ka mēs spēsim mainīties. Mēs vienkārši ļoti ilgi esam stāvējuši malā un vērojuši, bet nu ir pienācis laiks rīkoties. Dievam ir vajadzīgi stipri vīrieši, kas ir līderi; nevis vāji, bezpalīdzīgi radījumi. Varbūt mani vārdi “smaržo” pēc vīriešu šovinisma, bet tas ir Dieva plāns, nevis mans. To apliecina Dieva vārds 1.Timotejam 5:8: “Bet, ja kāds negādā par savējiem un visvairāk par saviem mājas ļaudīm, tad viņš ir aizliedzis ticību un ir ļaunāks par neticīgu”.

Jā, ir biedējoši stāvēt kailam Kunga priekšā, bet Viņš nevar izdziedināt to, ko jūs baidāties Viņam atklāt. Ir pienācis laiks nomest bailes!

T.D.Džeiks