Vai jums kādreiz ir bijusi sajūta, ka jūsu smadzenes bijušas vienkārši “izslēgtas”? Vai kādreiz esat jutušies apjukuši, izklaidīgi vai pārslogoti? Vai ir kaut kādi neveselīgi ieradumi jūsu dzīvē vai jūsu ģimenē, kurus nekādi nevarat pārtraukt? Labi, ka mēs šodien dzīvojam revolucionārā laikā. Mūsu sapratne ir labāka nekā jebkad agrāk par to, kā mūsu domas ietekmē mūsu emocijas un mūsu ķermeni.
Mēs ļoti labi varam redzēt, ka medicīniskās izpētes rezultāti atbilst Rakstiem – ka jūsu prāts var tikt atjaunots, ka jūsu indīgās domas un emocijas var tikt aizvāktas, un jūsu smadzenes patiešām var “ieslēgt”.
Indīgas domas ir līdzīgas indei, bet labā vēsts ir tajā, ka jūs varat pārtraukt indīgās domāšanas ciklu. Jūs varat apturēt indīgu domu sekas. Un tiklīdz šis indīgās domāšanas cikls būs pārtraukts, jūsu domas burtiski var sākt uzlabot katru jūsu dzīves sfēru – jūsu savstarpējās attiecības, jūsu veselību un pat jūsu panākumus.
Doma var likties nevainīga, bet, ja tā kļūst indīga, tad pat doma var kļūt fiziski, emocionāli un garīgi bīstama.
Domas ir izmērāmas, un tām ir savs intelektuālais īpašums. Domas ir aktīvas, tās aug un mainās. Domas ietekmē katru lēmumu, vārdu, darbību un mūsu fizisko reakciju.
Katru reizi, kad jums ir domas, tās aktīvi izmaina jūsu smadzenes un jūsu ķermeni uz labāko vai uz sliktāko pusi.
Indīgas domas ietekmē cilvēkus visos dzīves līmeņos, visās pasaules daļās katru dienu. Pat kaut kas mazītiņš, sīks sajukums,
var kļūt indīgs, un šīs domas ir nepieciešams aizvākt.
Indīgas domāšanas rezultāts atnes jūsu ķermenim stresu, un šī veida stress sev līdzi nes kaut ko daudz vairāk nekā vienkārši pārejošas emocijas. Stress – tas ir globāls termins, kas galēji apraksta jūsu ķermeņa sistēmas stresu indīgas domāšanas rezultātā. Tas nodara kaitējumu miesai un prātam ļoti daudzos aspektos: no fragmentāras atmiņas līdz nopietniem mentāliem traucējumiem, problēmas ar imūnsistēmu, sirds problēmas un kuņģa-zarnu trakta problēmas.
Kad stress iekļūst ķermenī, tas nesaudzē nevienu no tā daļām. Milzīgi daudz pētījumi šodien parāda, ka līdz astoņdesmit procentu fiziskām, emocionālām un mentālām problēmām var būt tiešs rezultāts mūsu domāšanas procesam. Bet ir cerība. Jūs varat pārtraukt indīgo domāšanas ciklu un sākt izveidot veselīgus ieradumus, kuri atnesīs mieru domās, kur plosīsies vētras.
“Beidzot vēl, brāļi, kas vien ir patiess, kas svēts, kas taisns, kas šķīsts, kas patīkams, kam laba slava, ja ir kāds tikums un ja ir kas cildināms, par to domājiet!” (Filipiešiem 4:8)
Caroline Leaf