Salamana pamācības 23:7:
“Jo, kādas domas ir viņa dvēselē, tāds arī ir viņš.”
Ja jūs par kaut ko domājat pietiekami ilgi, tad sāk formēties noteikts domāšanas veids. Jūsu neironi un smadzeņu šūnas veido tā saucamo domāšanas “ceļu”.
Visbiežāk sākumā ienaidnieks uzbrūk jūsu prātam, retāk miesai. Reizēm viņš var uzbrukt jums ar sāpēm, bet pēc tam pienes jums domu: tas laikam ir vēzis vai infarkts. Sākotnējās sāpes var nebūt ar kaut ko saistītas. Bet piemetot jums šo domu, viņš vēros to, vai jūs uzķērāties uz šo ēsmu. Taču, ja jūs sākat pārdomāt un saistīt šo slimību ar IESPĒJAMO kaut kādu saslimšanu: vēzi, infarktu u.tml., jūs sākat veidot domāšanas modeli, jūsu prāts sāk pārdomāt to, apdomāt to, meditēt, bet pēc tam jūsu doma izpaužas tajā, ka jūs sākat runāt par to, ka jums ir šī saslimšana. Tā ir fizioloģiska ķēde.
Pārdomāšana par bailēm, par iespējamību uzrasties kaut kam ļaunam nākotnē – tas ir nemiers. Pārdomājiet par Dieva labvēlību un par to, ka jūs visu pārvarēsiet. Jūs kļūstat par to, par ko jūs domājat. Domāšanas procesā, atbrīvojas noteiktas ķīmiskas vielas. Piemēram, smiekli atbrīvo endorfīnus, kuri atnes atveseļošanos.
Salamana pamācības 17:22:
“Priecīga sirds dziedina vainas, bet sagrauzts gars izkaltē kaulus.”
Jūs varat celt savu veselību ar savām domām.
Negatīva domāšana (bailes, raizes) atstāj aiz sevis ķīmisko disbalansu un negatīvos hormonus. Tāpēc tas tiek atzīts, ka bipolārie afektīvie traucējumi tiek izsaukti ķīmisko vielu disbalansa dēļ. Jā tā tas ir, bet lieta ir tajā, ka mediķi domā, ka pats disbalanss ir problēma, kad patiesībā tās ir problēmu sekas. Velns, ir garīga būtne, kurš nostājas pret Dievu, ir problēmas iniciators. Viņš pasviež dažādas domas, un ja šīs domas kļūst par jūsu domām, jūs sākat domāt šajā “strūklakā”, un atbilstoši jūsu domām jūsu organismā atbrīvojas noteiktas ķīmiskās vielas. Tas arī noved pie disbalansa.
Ja jūs domāsiet par labo, domāsiet par Dieva vārdu, tad jums būs ķīmiskais disbalanss, bet LABAIS. Jūs nostiprināsiet savu veselību.
Ja jūs atnāksiet pie manis pēc dziedināšanas, es jums pakalpošu un pārtraukšu ienaidnieka varu. Mēs jūs varam izdziedināt. Tas ir dzīves un Bībeles fakts, bet jūs varat atgriezties mājās un atkal saslimt. Dziedināšanas fakts un tas, kas es aizlūdzu par jums, nepadarīs jūs neaizsargātu (tā nav vakcīna) uz visu dzīvi. Es jūs varu atbrīvot, bet jūs varat saslimt ar to pašu slimību atkal. Piemēram, kāds var atnākt un lūgšanu rezultātā izdziedināties no plaušu vēža, jo viņš visu dzīvi pīpēja, bet šis cilvēks var atkal sākt pīpēt, un vēzis var atgriezties.
Ar depresiju ir tieši tas pats. Mēs varam iznīcināt baiļu važas, jo depresija tiek izraisīta ar šo. Tā sākas ar to, ka baiļu gars piestiprinās cilvēkam, piedāvā noteiktas negatīvas, sliktas domas par nākotni, bet cilvēks var turpināt pārdomāt šo, meditēt, palikt sliktajās domās. Mēs varam iznīcināt baiļu garu, bet, ja jūs neizmainīsiet jūsu domu gaitu, nenoformēsiet citu domāšanas modeli, jūs paliksiet depresijā. Jo lūgšana, nav vakcīna uz visu atlikušo dzīvi. Jums ir jāizmaina sava domāšana.
Karijs Bleiks