“Viņa dara viņam tikai labu un nesagādā viņam nekādas ciešanas visu savu mūžu.” (Salamana pamācības 31:12)
Būt tikumīgai sievietei – ir patiešām grūti, bet tieši tas ir jūsu uzdevums. Turiet savu sirdi safokusētu un nenovērsiet skatienu. Esiet stipra, bet gatava mierināt, esiet stingra, bet mācēt piedot. Parādiet jūsu vīrietim, ka jums var uzticēties. Glabājiet viņa noslēpumus un sargājiet viņa sirdi. Uzslavējiet viņu, kad viņš to ir pelnījis, un piedodiet, kad viņš to nav pelnījis. Esiet viņa atbalsta grupa, viņa mīlestības patvērums. Lieciet viņam saprast, ka jūs viņam vēlat labu un nekad nenodarīsiet pāri. Esiet viņa mīļotā, viņa dvēseles radiniece. Esiet laba sieviete!
Viena no pašām labākajām dāvanām vīrietim būs jūsu pastāvība mīlestībā. Sievietes bieži pagrūž vīriešus apjukumā, jo viņu uzvedība šķiet vīriešiem neatbilstoša. Šis apjukums bieži noved pie ievainojamības un nepārliecinātības sajūtas. Lieta ir tajā, ka viss nepazīstamais liek cilvēkiem izjust diskomfortu. Vai jūs jebkad esat braukuši ar mašīnu pa nezināmu ceļu? Tāds brauciens liekas ilgs un nogurdinošs. Bet pēc tam, kad jūs jau zināt ceļu, jums sāk likties, ka ceļš ir kļuvis īsāks un patīkamāks. Nē, ne jau ceļš ir izmainījies, vienkārši jūs sākāt justies uz tā daudz pārliecinošāk. Jūs vairs nejūtaties neaizsargāts, jo zināt, ko šeit var sagaidīt. Kad sieviete mainās kaut kāda iemesla dēļ, vīrietis jūtas neaizsargāts. Iespējams, viņš turpina vadīt mašīnu, bet jūt, ka bez kartes var pilnīgi apmaldīties. Tas satrauc vīrieti, bet viņš par to nerunās un vienkārši noslēgsies sevī. Sievietes, kam citam, ja ne jums vislabāk zināt, ka vīrietis nejautās ceļu. Viņš vienkārši turpinās braukt apkārt, nesaprotot, kur atrodas. Patiesībā viņš baidās atzīties, ka ir apmaldījies. Tā vietā, lai palūgtu palīdzību, viņš sāk dusmoties, un jūs pat nepagūsiet atjēgties, kad izlidosiet ceļmalā, un jūsu savstarpējās attiecības izrādīsies grāvī ar sasistiem lukturiem un bukti sānos.
Vīrietis baidās apmaldīties. Viņš nav pārliecināts, ka meitene, ar kuru viņš apprecēsies, vienmēr mīlēs viņu. Dažiem vīriešiem tieši bailes liek sasaistīt sevi ar laulībām. Viņiem liekas, ka viņi veltī sevi sievietei, kura kādā skaistā dienā var pagriezties uz papēžiem un kļūt pilnīgi cita. Ja vīrietis pagātnē ir sastapies ar nodevību, viņš izjūt vēl lielākas bailes. Es esmu konsultējis daudzus vīriešus, kuri ir piedzīvojuši nodevību vai nāvi; tādiem vīriešiem ir grūti atvērties, jo viņiem liekas, ka viss, ko viņi mīl, vai nu viņu pamet, vai nu viņu nodod. Viņi šo konfliktu risina, aizslēdzot savas emocijas ar slēdzeni, bet tad, kad sievietei par visu visvairāk ir vajadzīgs vīrietis, viņa nav līdzās. Sieviete dusmojas, un viņa, mīļais mazais kaķēns, pārvēršas saniknotā tīģerī. Viņai ir sāpīgi no tā, ka viņš attālinās no viņas, bet viņu ievaino tas, ka viņa ir izmainījusi savu attieksmi pret viņu.
Vīrietis grib noslēgt norunu, neizmaināmu līgumu, kur sieviete apsolītu neizmainīties. Bet neviens līgums nespēj viņam to garantēt, ka viņš iegūs sievieti viņas sākotnējā izskatā bez jebkādām izmaiņām vai papildinājumiem. Ir nereāli viņai prasīt vispār nemainīties. Gadalaiki ir mainīgi, mainās laika apstākļi, jā un paši vīrieši nepaliek tādi, kādi viņi bija kādreiz. Tāpēc jautājums nav par līgumu, kas garantēs nemainīgumu, bet gan tajā, ka vīrietim ir jāsajūt, ka sievietes attieksme pret viņu ir nemainīga. Tas vīrietim ir ļoti svarīgs jautājums.
T.D.Džeiks