Kad es lasu Salamana pamācības 24.nodaļu, es redzu pantus, kuri man atgādina par dažiem garīgiem atskaites punktiem manā personīgajā dzīvē, kad es cīnījos labo ticības cīņu un uzvarēju.
Piemēram, šajā nodaļā ir tas, ko es saucu par savām Rakstu vietām saistībā ar māju – atslēgas fragments, uz kuru mēs stāvējām daudzus gadus atpakaļ, lai saņemtu savu pirmo māju bez parādiem: “Ar prasmīgu un dievbijīgu gudrību nams (dzīve, ģimene) tiek celta, un ar sapratni tā tiek nostiprināta (uz veselīga un laba pamata), un ar zināšanām par tās iekšieni (katrā sfērā) tiks piepildīta ar dārgam un brīnišķīgām mantām” (Salamana pamācības 24:3-4, Paplašinātais Bībeles tulkojums). Vai tad tas nav brīnišķīgs vārds no Dieva?
Tāpēc izskatīsim dažus ticības principus, kuri aprakstīti Salamana pamācībās 24.nodaļā, kuri palīdzēs piepildīt mūsu namus un mūsu dzīvi ar dārgām un brīnišķīgām Dieva bagātībām!
TICOT PAR MĀJU
1967.gadā mums ar Kenetu vēl nebija sava māja. Faktiski, mēs pat neīrējām māju, kura mums pa īstam patika!
Tieši tajā laikā mēs sākām uzzināt par to, kā pielietot Dieva Vārdu mūsu dzīvei. Tāpat tas arī bija laiks, kad mēs uzzinājām Rakstu vietu, kur ir teikts “nebūt nevienam neko parādā, izņemot mīlestību” (Romiešiem 13:8, Paplašinātais Bībeles tulkojums). Mēs ar Kenetu nolēmām pakļauties un veltīties Dieva Vārdam neatkarīgi no tā, kā tas priekš mums izskatīsies, tāpēc, kad mēs ieraudzījām šo pantu, mēs uzreiz pārtraucām aizņemties naudu.
Bija viena materiāla lieta šajā dzīvē, kuru man patiešām gribējās – laba māja. Bērnībā es ne tik daudz spēlējos ar lellēm, bet man patika spēlēt “mājas”.
1968.gadā pirkt apģērbu vai būt īpašumā mašīnai un nebūt parādiem, priekš mums izskatījās neiespējami. Bet samaksāt skaidrā naudā par māju? Es nekad par kaut ko tādu nebiju dzirdējusi. Maniem vecākiem nekad nebija personīgā māja, bet man jaut tajā laikā bija apmēram divdesmit gadu.
Bet es atradu Rakstu vietu, lai apmierinātu savas cerības un stāvētu ticībā par savu māju. Un viena no galvenajām Rakstu vietām, uz kuru es stāvēju, bija Salamana pamācībās 24.nodaļā uzrakstītais. Šis pants nopirka mūsu māju un piepildīja to!
Es teicu Kungam: “Ticībā es redzu mūsu ģimeni un mūsu māju, kas ir izveidotas Dieva gudrībā. Es redzu Dieva zināšanas, kuras piepildīs katru istabu un visu mājas iekšieni ar vērtīgām un brīnišķīgām mantām”. Kad situācija izskatījās neiespējama, es turējos pie šīs Rakstu vietas. Velns teica: “Tev patiešām nebūs nekad jauna māja. Kur tas ir dzirdēts, samaksāt skaidrā naudā par māju? Vispār no kurienes tev būs nauda?” Bet tāpat arī es atradu Rakstu vietu, kur bija teikts: “Dievs ir spējīgs izdarīt tā, lai visa žēlastība (katra labvēlība un zemes svētība) atnāktu pie jums pārpilnībā, lai jūs vienmēr pie jebkuriem apstākļiem, un lai kāda arī nebūtu vajadzība, būtu pašpietiekami (būtu pietiekami, lai nebūtu vajadzīgs atbalsts vai palīdzība no ārpuses, un pārpilnībā aprīkoti katram labam darbam un labdarības ziedojumam” (2.Korintiešiem 9:8, Paplašinātais Bībeles tulkojums).
Pateicoties šai Rakstu vietai es varēju teikt ticībā: “Dievs ir spēcīgs! Man nav jāzina, kā Viņš man iedos jauno māju. Viss, kas man ir jādara, tas ir uzticēties, ka Viņš ir spēcīgs to izdarīt, un Viņš to izdarīs”.
Ilgu laiku likās, ka neiespējami būs kādreiz saņemt savu māju. Līdz tam, kad mēs pieņēmām lēmumu iziet no parādiem un neņemt vairs tos, mēs aizņēmāmies naudu visam, ko pirkām. No dabīgā skatu punkta samaksāt skaidrā naudā par māju likās neiespējami.
Bet es turpināju apliecināt: “Dievs ir spēcīgs. Es pieņemu savu māju, kura ir piepildīta ar dārgām mantām!” Es nepadevos. Tajā pat laikā dievs mūs nodrošināja ar labu dzīves vietu, bet mums tā nepiederēja.
Bija vajadzīga pacietība, lai stāvētu ticībā par šo māju. Tā neatnāca pēc gada. Tā neatnāca pēc diviem gadiem. Bet pēc sešiem gadiem pieaugot gudrībā un Dieva atziņā mēs ieguvām mūsu pirmo māju un samaksājām par to skaidrā naudā!
Glorija Koplenda