Dieva armijas uzvarošā pozīcija – mīlēt kareivīgi.
Mums ir jāmīl ar jaudu, ar varu un spēku. Mums ir jāmīl nevis ar “kucēnu mīlestību”, bet gan kareivīgi. Lai kaut kas spēcīgs izplūst no jums. Mīli agresīvi.
Daži cilvēki nepaspiedīs jūsu roku, ja jūs to neizstiepsiet pirmais. Daži cilvēki ar jums nerunās, ja jūs nesāksiet pirmais runāt. Dievs vēlas, lai mēs mīlētu ar spēku. Viņš vēlas, lai mēs būtu agresīvi savā mīlestībā pret visu pasauli.
Lai kur tu atnāktu, saki: “Dievs tevi mīl, un es tevi mīlu”. Un nevis vienkārši runā to, bet lai tas tā ir.
MĪLESTĪBA – TĀ IR IZVĒLE, LĒMUMS, NEVIS SAJŪTAS.
Sajūtas vai emocijas – tas ir mīlestības rezultāts, bet ne pati mīlestība. Pasaule, un tā to dara gandrīz visās lietās, ir izkropļojusi Dieva patiesību, faktus un principus. Pasaule fokusējas uz sajūtām, nevis uz realitāti. Tāpēc, kad sajūtas izmainās vai aiziet, bet tas notiek vienmēr, cilvēki domā, ka viņi viens otru vairs nemīl.
Ar vienām sajūtām vien, jūs neizturēsiet dzīves vētras.
“Jo tik ļoti Dievs pasauli mīlējis…” (Jāņa 3:16).
Un šī mīlestība bija tik liela, ka Viņš sūtīja Savu vienpiedzimušo Dēlu, lai izpirktu cilvēces grēkus. Tēvs izdarīja izvēli, pieņēma lēmumu. Tas bija Viņa gribas akts. Kad mēs sakām, ka mēs mīlam kādu, tas parasti ir tāpēc, ka mēs jūtam kaut kādas emocijas pret šo cilvēku. Taču, ja šis cilvēks vairs neapmierina mūsu vajadzības vai arī neaizrauj vairāk mūsu emocijas, mēs domājam, ka mīlestība ir pagājusi.
Patiesībā, es esmu vairāk kā pārliecināts, mīlestība tur pat tuvu nav bijusi. Tas, kas jums ir bijis, tā ir fiziskā vai emocionālā vajadzība, kura arī apmierināja jūs. Mēs viņu mīlējām ne viņu dēļ. Mēs viņu mīlējām sevis dēļ, lai apmierinātu paši sevi, jo saskarsme ar viņu mums bija patīkama.
Bet patiesa mīlestība vienmēr uzvar. Kad vairs nekas nedarbojas, pieņem galīgo lēmumu mīlēt šo cilvēku un redzēt, kā situācija izmainīsies. Jūs, protams, nevarat pieņemt šo lēmumu bez piedošanas šiem cilvēkiem vai cilvēku grupai (tur, kur šī piedošana ir nepieciešama).
Lūk kāpēc Kungs mums iesaka nepienest Viņam dāvanas, ja mūsu sirdī ir nepiedošana. Mīlestības trūkums pret mūsu tuvāko bloķē mīlestības avotu attiecībā pret Dievu.
Lesters Samrels