Jums ir jāpiedod, lai uzvarētu. Jums ir jāiemācās atbrīvoties no tā, kas ar jums notika. Tas, kas ar jums notika, ir daudz mazāk svarīgs, nekā jūsu reakcija uz notikušo. Jūs izvēlaties, vai atcerēties pāridarījumu vai nē.
Ja kāds jūs ir apmānījis, jums vienkārši ir jāsaka: “Labi, tu devi man zināšanas. Protams, man būs jāmaksā, bet es guvu mācību”.
Izglītība dažreiz dārgi maksā.
Bet tev ir jāatbrīvojas no nepiedošanas, pretējā gadījumā tā aizsprostos tavas līdzjūtības artērijas. Nepiedošana traucēs mīlestībai, bet tā nozags uzvaru.
Es esmu saticis cilvēkus, kuru vecāki jau ir miruši, bet viņi ir turpinājuši tos ienīst. Tas ir tāpat kā ienīst koku par to, ka tas vairs nenes augļus. Naids – tās vispār ir nevajadzīgas jūtas. Nav svarīgi, vai tas cilvēks ir dzīvs, uz kuru jūs turat ļaunu, vai nomiris, jums ir jāatbrīvojas no naida.
Piedot – tas ir jūsu pašu labā. Vairumā gadījumu nepiedošana neskar to cilvēku, pret kuru jūs turat ļaunu prātu. Taču tas ietekmē jūs, jūsu prātu, emocijas, fizisko un garīgo veselību.
Atbrīvo šos cilvēkus, ļauj viņiem iet. Piedošana rada aizmirstību. Piedod un aizmirsti, un ej tālāk pa dzīvi sekojot Jēzum.
Lesters Samrels