Labais samarietis atnāca izglābt nelaimē nokļuvušo un izliet pār viņa brūcēm eļļu. Eļļa simbolizē dziedināšanas kalpošanu. Tam, lai kļūtu par labu tuvāko, mums ir ne tikai jāpiedod cilvēkiem, bet jānes tiem arī dziedināšana. Kur vien gāja Jēzus, Viņš visur izdziedināja cilvēkus no visām iespējamajām slimībām. Izsūtot Savus mācekļus uz dažādām pilsētām, Jēzus pavēlēja tiem sludināt Evaņģēliju un izdziedināt slimos.
Mums tāpat ir jāatnes dziedināšana cilvēku dvēselēm, kuri dzīvo bailēs, raizēs, nemierā, skumjās un izmisumā. Svētā Gara spēkā mums ir jāatbrīvo tie no dēmoniskiem valgiem. Tikai tad mēs kļūsim patiesi labi tuvākie. Mēs nevaram runāt, ka esam īsti kristieši, ja ievainojam cilvēkus ar savu vēso attieksmi vai izrunājam rupjus un ļaunus vārdus pret viņiem. Kā kristiešiem mums ir jāmeklē Dieva palīdzība un labvēlība, lai izmainītu savu valodu un nestu dziedināšanas vārdus cilvēkiem. Taču daudzi kristieši lieto savu valodu kā asu zobenu, lai nodarītu sāpes citiem. Dievs sūtīja Jēzu Kristu kā Lielo Ārstu, Dievišķo Dziedinātāju. Mums ir jāizmanto visi savi resursi, lai cilvēku dziedināšanā kļūtu līdzīgi Jēzum, kas ir slimi gan garīgi, gan fiziski.
VEICIET PĀRSIEŠANU
Pārsiet – nozīmē aptīt brūci tā, lai nekāda infekcija nespētu nokļūt iekšā. Labais samarietis pārsēja nelaimīgā brūces. Mums tāpat ir jāpārsien to ievainotās sirdis, kuri ir līdzās mums, – kā to izdarīja labais samarietis. Ja mēs redzam tuvāko, kura sirds asiņo un sāp no daudzajām rētām, mums tās ir jāpārsien ar Kristus mīlestību, lai nekāda infekcija nespētu nokļūt iekšā un lai brūce sadzītu. Pārsiešana simbolizē mierināšanu. Šī pasaules cilvēkiem ir vajadzīgs miers. Daudzos namos nav miera. Cilvēku sirdis cieš no izmisuma. Māja, kas piepildīta ar mieru un entuziasmu, – laimīga māja. Sievas, kad jūsu vīrs atgriežas mājās no darba, sasveiciniet viņu ar vārdiem: “Mīļais, es tā novērtēju tavu smago darbu mūsu dēļ”. Tāda sasveicināšanās atnes mieru un spēcīgi iedvesmo jūsu vīru. Tāpat arī jūs, vīri, sakiet savām sievām: “Mīļā, tu tik smagi strādā mūsu dēļ. Iespējams, es visu nedaru pareizi. Būsim iecietīgāki viens pret otru. Es tik ļoti lepojos ar tevi”. Tādi vārdi atnes lielu uzmundrinājumu priekš jūsu sievas un veicinās jūsu ģimenes labklājību.
Es bieži saņemu uzmundrinājuma un atbalsta vēstules no ticīgajiem. Šīs vēstules man dāvā mieru un spēku. Patiesībā, es pārlasu šos siltos uzmundrinājuma vārdus vairākas reizes, jo tie palīdz man aizmirst par vientulību un nogurumu. Brāļi un māsas, es aicinu jūs dāvāt uzmundrinājuma un atbalsta vārdus viens otram. Sāciet jau šodien!
Dāvids Jongi Čo