“Viņas vīrs ir pazīstams sanāksmēs vārtu laukumā, kad viņš starp zemes vecajiem sēž” (Salamana pamācības 31:23). Atkal visa uzmanība ir uz viņas vīru. Viņš ir atzīts līderis savas tautas vidū, sēž pie vārtiem – goda un varas vieta. Viņš ir pazīstams kā viņas vīrs. Bez viņas atbalsta viņš nespētu ieņemt šo goda vietu. Šis princips ir labi piemērojams vairumā gadījumu, kad mēs redzam veiksmīgu, pārliecinātu, cienījamu vīrieti. Un liela daļa no tā, ko mēs redzam, ir viņa sievas nopelns.
“Viņas dēli pieceļas viņas priekšā un daudzina viņu laimīgu esam; viņas vīrs nāk un teic viņu. Daudz meitu un jaunavu dzīvo tiklas un tikušas, bet tu pārspēj viņas visas!” (28-29). Šis apraksts ir par viņas ģimeni: sākumā uz viņas bērniem, bet pēc tam atkal uz viņas vīru. Viņš ir viņas augstākais sasniegums, salīdzinājumā ar citiem, kuri, pēc būtības, ir otršķirīgi.
Kā no savas puses viņš apbalvo viņu? “Viņš teic (slavē) viņu. Cik tas ir svarīgi! Vīri, ja jums ir tādas sievas, ziniet, ka viņām nav cenas! Jūs nekad nespēsiet viņai samaksāt ne ar ko citu, kā tikai ar uzslavu. Un jūs varat atļauties būt dāsns šajā “maksājumā”, jo ja jūs vairāk maksājat, jo vairāk saņemsiet pretī. Tāpēc veltījiet laiku tam, lai slavētu savu sievu. Sakiet viņai, cik viņa ir mīļa. Sakiet viņai, cik garšīgi viņa gatavo. Sakiet viņai, ka jūs esat ļoti priecīgs redzēt jūsu māju tik tīru. Sakiet viņai, cik skaista viņa izskatās. Sakiet viņai, cik stipri jūs viņu mīlat. Tas ir labs ieguldījums. Katru reizi jūs saņemsiet daudz vairāk, nekā esat ieguldījuši.
Es atceros savus laimīgos laulības gadus. Ja es kaut ko nožēloju, tad tikai to, ka es viņai neteicu pietiekami bieži, cik stipri es viņu mīlu. Ja es varētu šo savas dzīves periodu nodzīvot vēlreiz, es viņai to teiktu desmit reizes biežāk.
Dereks Prinss