Cik svarīga ģimenē ir uzticība? Kā to nopelnīt? Kā tā attīstās?
Uzticība attīstās pieredzes ceļā. Nav iespējams izjust uzticību bez pieredzes. Jūs nezināt, vai koka zars jūs noturēs, kamēr jūs neuzsēžaties uz tā. Un kad jūs to izdarāt, jūs uzreiz saprotat, vai šis zars ir pietiekami stiprs, lai jūs noturētu.
Uzticība tiek pārbaudīta no zara uz zaru, atklājot spēcīgākos un cerīgākos.
Laimīga laulība tiek būvēta uz uzticības. Uzticība tiek būvēta uz pieredzes, bet pieredze dod zināšanas. Tu varētu teikt: “Es zinu, kā viņa (vai viņš) uzvedīsies šajā situācijā, jo mums jau bija kaut kas līdzīgs.”
Pēc pirmā laulības gada vīrietim un sievietei vajadzētu iemīlēties daudz vairāk vienam otrā, nekā pirmajā medusmēnesī. Iespējams arī tāpēc Vecajā Derībā izraēliešu karavīri, kuri apprecējās, tika atbrīvoti no viņu pienākumiem uz divpadsmit mēnešiem.
“Kad vīrs ir ņēmis jaunu sievu, tad lai viņš neiet karapulkos un viņam lai neuzliek nekādu darba pienākumu; veselu gadu lai viņš paliek brīvs savā namā un iepriecina savu sievu, ko viņš ir apņēmis.” (5.Mozus 24:5)
Tādā veidā ģimenes pāris varēja iepazīt viens otru un iegūt pieredzi, kura deva uzticību uz visu dzīvi. Starp viņiem radās tik cieša saikne, ka pat elle viņus nespēja izšķirt. Tiklīdz radās uzticība, doma par to, ka viņi kādreiz varētu šķirties viens no otra, vairs nenāca viņiem prātā.
Jo ilgāka laulība, jo lielāka ikdienas dzīves pieredze un jo stiprāka uzticība starp vīru un sievu. Ticība vienam uz otru kļūst stiprāka ar katru dienu, kas nodzīvota laulībā, bet kopā ar to aug arī pārliecība, ka neviens no viņiem nekad nenodos otra uzticību.
Jūs zināt, ka jūs zināt. Jūs esat pārliecināti, ka esat pārliecināti. Uzticība dzimst jūsos caur pieredzi, kura uzkrājas dienu pēc dienas.
Visu šo mūsu laulības gadu laikā es nekad ne reizi neesmu atskatījies atpakaļ, lai paskatītos, ar ko runāja mana sieva. Es pilnībā uzticējos Luīzei, jo zināju, ka viss, ko viņa teica, bija atbilstoši. Es zināju no pieredzes, ka viņa nekad neizteica nevienu necienīgu vārdu par mani, ģimeni un citiem cilvēkiem.
Pieredze rada zināšanas, bet zināšanas rada laimi.
Salamana pamācības 31:11 apraksta dievbijīgu sievu un saka: “Viņas vīra sirds var uz viņu paļauties…”
Kā tad būvēt uzticību laulībā? Jūs to būvējat ar savu rīcību. Dažādās sarežģītās un pašās vienkāršākās situācijās, rīkojoties pienācīgi un konsekventi, jūs parādāt laulātajam, ka jums var uzticēties. Tad viņš vai viņa zinās, ko jūs darīsiet grūtās situācijās. Tiklīdz jūsu laulātais būs pārliecināts, ka jums var uzticēties, viņš atbildēs ar lielāku atvērtību un drošību no viņa vai viņas puses. Un tad jūs iemantosiet pilnīgu uzticamības sajūtu vienam pret otru.
Šāds uzticības veids – spēcīgs karkass, kurš izturēs daudzu vētru uzbrukumus jūsu laulībā.
Lesters Samrels