Daudzi domā, ka Dieva domas, Viņa gudrība, plāni un ceļi ir apslēpti, un mēs tos nevaram uzzināt. Bet, ja varam, tad mums ir stipri jāpasvīst, lai saprastu šo visu un tiktu skaidrībā ar visām detaļām. Bet tas tā nav. Saprast Dievu ir ļoti vienkārši! Protams, Viņš nav parasts, bet Viņa plāns un domas ir ļoti vienkāršas, jo Viņš vienmēr visu dara aiz mīlestības! Un, ja mēs šo sapratīsim, tad vienmēr zināsim, ko un kā Viņš darīs – Viņš darīs to, kas vienmēr būs labākais visiem. Kāpēc tā? Tāpēc, ka tas, kas būs vislabākais visiem, būs labākais arī Viņam.
Pat izpratne par Dieva pilntiesīgo valdīšanu kļūst vienkāršāka. Es bieži dzirdu sekojošo: “Dievs – Valdnieks, pār visu Viņa griba!” Bet Dievs nepamostas no rīta un nesāk zīlēt kafijas biezumos, kuru šodien izdziedināt, bet kuru nogalināt. Tas nav tas, ar ko nodarbojas Dievs. Dieva pilntiesīga valdīšana nozīmē, ka Viņam nevajag konsultēties ar tevi par Viņa plāniem, bet tas nozīmē, ka Viņš JAU zina, ko Viņš grib izdarīt. Bet problēma rodas tad, kad mēs cenšamies pierakstīt Dievam cilvēcisko mentalitāti. Kad mēs domājam līdzīgi: “Būtu labi izdziedināt šo cilvēku, bet ja nu Dievs negrib, lai viņš tiktu dziedināts, jo tas būtu bijis labi, lai viņš gūtu mācību”.
Dievs dara labu un svētī cilvēkus! Kāpēc es esmu tik pārliecināts? Kristus upura dēļ. Viņš to dara, lai Viņa labestība atvestu cilvēkus pie grēku nožēlas – pie lēmuma, pagriezties pa 180 grādiem un tam, lai dzīvotu atbilstoši Vārdam. Dievs ir pats tikums, pati mīlestība, bet tajā pat laikā Viņš ir pati gudrība. Viņš visu zina no sākuma līdz beigām, un to, kas šajā posmā notiks. Tāpēc visa Viņa gudrība un griba ir iekļautas PILNĪGAJĀ mīlestībā. Viss, ko Viņš darīs, tiks darīts izejot no mīlestības, pēc mīlestības. Viņš neko nedara no ļaunuma vai tādēļ, lai atriebtos.
Saprotiet pareizi – Jēzus jau uznesa Viņa dusmas, tāpēc Viņš VAIRS neizlej tās pār mums. Tagad bieži var dzirdēt: “Tās bija Dieva dusmas pār to un to pilsētu, viesuļvētra, zemestrīce visu izpostīja – tās visas ir Dieva dusmas pār cilvēkiem.”Bet Dievs tāds nav! Kristiešiem kā nevienam citam jābūt zināmai atšķirībai starp Dievu un velnu; velns atnāk, lai zagtu, nogalinātu un iznīcinātu. Taču Dievs sūtīja Jēzu, lai mums būtu dzīvība un dzīve pārpilnībā. Ne tādēļ, lai cilvēka dzīve pašā uzplaukumā tiktu pārtraukta vēža dēļ. Nē! Viņš grib, lai mēs baudītu ilgas dienas un būtu uzplaukuši.
Karijs Bleiks