Vairākums nepatikšanas mājās sākas ar sīkumu. Taču, ja jūs tūlīt pat netiksiet galā ar tām, tad sīku nesaskaņu kurmju pauguriņš var pārvērsties nerisināmu problēmu kalnā. Netalieciet strīdīgu jautājumu atrisināšanu uz nākamo dienu. Ja jūs viens otram pateiksiet: “Piedod man”, – tad jūs varat visu sākt no sākuma.
Taču, ja rēta kļūs lielāka, tā var izplesties citās jūsu attiecību sfērās, un var notikt tā, ka neviens no jums pat nespēs atcerēties, ar ko sākās konflikts.
Tāpēc izrādiet iniciatīvu. Ja jūs redzat, ka jūsu laulātais ir apbēdināts, pajautājiet, kas noticis. Neaizstāvieties, kad jūs nepatiesi apvaino. Vienkārši klausieties.
Ja cilvēks, kuru jūs mīlat, – kurš ir miesa no jūsu miesas, – jūtas, ka jūs bijāt neuzmanīgs pret viņu, redz, ka jūs domājat tikai par sevi, ja jūs viņu apvainojat, tad jūs, iespējams, kaut ko izdarījāt ne tā.
Sāciet ar piedošanas garu no jūsu puses, nodzēsiet pārāk karstās emocijas, lai no tām neizceltos konflikta ugunsgrēks.
Vai ir iespējams saglabāt neapmierinātību pret to, kurš jau paprasīja piedošanu, kurš lūdza par palīdzību, lai izmainītos, un acīmredzami pieliek piepūli, lai izlabotu situāciju.
Ja viens no jums atbrīvosies no aizvainojuma, bet otrs palūgs piedošanu, jums būs laimīga laulība.
Nav iespējams dzīvot mierā un klusumā, ja jūsu nams ir pilns ar strīdiem, nepiedošanu un pastāvīgiem apvainojumiem.
Atcerieties, mums visiem laiku pa laikam ir vajadzīga piedošana.
Sargājiet laimīgu savu namu.
Laba laulība prasa pastāvīgu darbu, lai dvēseļu radniecība augtu un kļūtu pieaugusi. Bet veselīgas laulības sēkla – tās ir tādas vienkāršas lietas, kā piemēram, prasme pēc iespējas biežāk teikt: “Es mīlu tevi” – un palūgt piedošanu:”Lūdzu, piedod man”.
Kristiešu laulība veido mīlestības loku, kurš sapulcē visu ģimeni, kur runā atzinības vārdus, izrāda pateicību, māca dievbijību, ir spējīga piedot un aizmirst.
Laulība nozīmē vairāk, kā vienkārši precības ar piemērotu cilvēku. Īsta laulība – tā ir dzīve ar partneri, kuri mīlestībā savienoti uz visu mūžu caur brīnišķīgo Dieva dāvanu, kura saucas ģimene.
Saikni starp vīru un sievu stiprina laipnības, mīlestības un uzmanības rīcības. Atklāta saziņa stiprina laulības attiecības un veido saikni, kuru nav iespējams sagraut, līdzīgi kā sacietējusi java starp ķieģeļiem.
Lesters Samrels