Iztēle rada impērijas, bagātību, lieliskas ēkas, brīnišķīgus tiltus un skaistas automašīnas. Iztēle – tas ir satriecošs spēks. Tas ir radošs spēks.
Saskaņā ar Jēzus vārdiem, katra sirds iztēle reiz būs atklāta. Tas parāda iztēles svarīgumu. Visiem lielajiem notikumiem un sasniegumiem ir savs iztēles pamats.
Iztēle var augt. To var barot. To var mācīt. Tā var palielināties. Iztēli var novirzīt. Jums ir pilnīga kontrole pār jūsu personīgo iztēli.
1.Laiku 28:9 Dāvids, vecākais valstsvīrs, vērsās pie sava dēla: “Bet tu, mans dēls Salaman, atzīsti savu tēvu Dievu un kalpo Viņam ar visu sirdi un labu prātu, jo Tas Kungs ir, kas pārbauda visas sirdis un kas izzina visas sirdsprāta tieksmes (angļu val. tulkojumā – “kalpo Viņam ar pilnīgu sirdi un prāta gatavību: jo Tas Kungs pārbauda visas sirdis un saprot visas iztēles domas)…”
Kāds brīnišķs padoms!
Daži cilvēki saka: “Līdz brīdim, kamēr grēks ir manās fantāzijās, tas nav briesmīgi”. Taču Jēzus teica, ka, tad kad vīrietis izjūt iekāri pēc sievietes, viņš jau ir pārkāpis laulību.
Jums ir jāuzzina savas iztēles un vadības avots, kam ir piekļuve jūsu iztēles tieksmēm.
Iztēle izmaina dzīves, sabiedrību, ģimenes un pasauli, kurā mēs dzīvojam.
Iztēle dzimst domās. Dievs redz ne tikai rīcību, ko var redzēt katrs. Dievs redz domas, kas rada rīcību.
Līdz brīdim, kamēr cilvēks nemāk izlabot un kontrolēt savu domu dzīvi, viņš nevar izlabot savu rīcību īsto dzīvi. Mums ir jāiemācās disciplinēt mūsu domu dzīvi, pirms mēs spēsim disciplinēt savas rokas un kājas.
Lesters Samrels