Kas tad ir nepieciešams attiecībās vienam ar otru? Uzticība. 1.Laiku grāmatā 12:23 ir uzskaitīti visi izraēliešu cilšu pārstāvji, kuri militārā kārtībā ieradās Hebronā, lai padarītu Dāvidu par ķēniņu: “Un šis ir to vīru skaits, kas bija bruņojušies karam un nākuši uz Hebronu, lai pievienotos Dāvidam un lai viņam nodotu Saula ķēniņa valsts varu, kā Tas Kungs bija sacījis”.
Ticu, ka šis ir attēls tam, kā Dievs gatavojas apvienot Savu tautu. Ciltis sapulcējas kopā savu līderu vadībā. “Ciltis” tā ir dažādās Kristus Miesas daļas, kuras parādīsies savu līderu vadītas ar vienu vienīgu mērķi: darīt Jēzu par Ķēniņu.
Tālāk tiek uzskaitīts izraēliešu daudzums, kas nāk no katras cilts, un viņu vadītāju vārdi. 1.Laiku 12:33 “Un no Zebulona, kas gāja kaujā, bruņoti ar visiem kara ieročiem, bija piecdesmit tūkstoši vīru; un tie palīdzēja ar nedalītu sirdi” (ebreju valodā vārds “sirds” ietver visu iekšējo cilvēku: prātu, gribu, domas, vēlēšanos, emocijas).
Šie cilvēki varēja turēt savu vietu kaujas gatavībā, plecu pie pleca, vienotu, bez dalītas sirds. Viņi bija uzticami un veltījušies viens otram. Kaujā ir svarīgi zināt, ka cilvēki, kuri jums ir pa labi un pa kreisi, paliks tur, neatkarīgi no laikapstākļiem un draudošām briesmām. Ir nepieciešams zināt, ka uz šo cilvēku var paļauties.
Tieši šādu attieksmi Dievs grib mūsos ieaudzināt, lai mēs saprastu nepieciešamību par uzticamu veltīšanos viens otram. Patiesie Dieva kareivji – tie ir tie, kuri var “vienoti” turēt kaujas ierindu. Šis senebreju vārds burtiski nozīmē “sirdi pie sirds”. Tas nav tāds cilvēks, kurš jums glaimo sejā un tajā pat laikā kritizē jūs aiz jūsu muguras! Ar tādu cilvēku nedrīkst iet kaujā; viņš ir bīstamāks par ienaidnieku.
Dievs saka, ka mums ir jābūt uzticīgiem viens otram. Tas nenozīmē, ka visam ir jāpiekrīt, ko dara otrs. Taču tas nozīmē, ka jūs viņu nenodosiet un neiedursiet mugurā, bet paliksiet līdzās un aizstāvēsiet viņu. 1.Laiku 12:38 “Un visi šie karavīri, sakārtoti rindā, nāca uz Hebronu vienotā sirdsprātā…”.
Stāvēt ierindā un būt vienā sirdsprātā – viens vienmēr mijiedarbojas ar otru. Ja jūsu sirds dalās, tad jūs neuzturēsiet kaujas kārtību. Jums ir jābūt tādam karavīram, ar kuru var rēķināties Karavadonis un līdzās esošie karavīri, ka jūs būsiet savā vietā.
Jums ir jābūt uzticamam Dieva armijas karavīram.
Derks Prinss