Taču kad viņš pārvarēs savas bailes, riskēs ar savu imidžu un atvērsies jums, kad viņš jums pateiks, ka uztraucas, ka viņu apņem depresija, ka pazaudējis mērķi, vīrišķību un prieku, kad viņš ar jums tajā dalīsies, ka stresa dēļ darbā viņš ir zaudējis iepriekšējo entuziasmu, vienkārši uzklausiet viņu. Atturieties no vēlmes apspriest viņa darbinieku izturēšanos un atgādināt par to, ka viņi vienkārši viņu izmanto. Tas, ka jums ir taisnība, tagad nav svarīgi. Nekad nesakiet: “Es taču tev teicu!” Jūsu vīrs cenšas lūgt palīdzību vētrā. Tā nav spēle; aizvāciet savu lapiņu punktu skaitīšanai un vienkārši esiet viņam draugs. Nepārtrauciet viņu. Kāda jēga uzvarēt, ja jūs palaižat garām dārgus sarunas mirkļus un vēl uz vienu gadu iedzenat viņu drūmā klusēšanā? Ļaujiet viņam runāt, bet pašas klausieties! Iespējams, viņš ir šausmās no tā, ka ir mirstīgs, bet zobi, kuri krīt laukā un pieaugošā plikpaurība liek justies viņam vecam. Iespējams, viņam ir pazeminājies potenciāls vai sākušas attīstīties kaut kādas slimības vai kaites, iespējams, viņam ir nepieciešams jums to izstāstīt, ka viņš sāka flirtēt tāpēc, ka jūtas vecs un nepievilcīgs, un viņam ir interesanti, ko domā par viņu citas sievietes. Dodiet viņam iespēju izstāstīt jums par savām vajadzībām, bet pēc tam palīdziet to saņemt.
Tieši tādos brīžos jūsu savstarpējās attiecībās sātans pacentīsies darīt visu iespējamo, lai jūs būtu ļoti aizņemti ar citām lietām un jums nebūtu laika vienam priekš otra. Nebūt līdzās mīļotajam cilvēkam ir pilnībā iespējams. Un ne tāpēc, ka jums ir vienalga, bet gan lielas aizņemtības dēļ ar kaut ko citu. Galu galā, kā tad bērni? Bet tajā laikā viņi jau iet uz randiņiem vai mācās universitātē. Jums ir darbs vai kādas citas rūpes. Turklāt, kad jūs iepriekš centāties būt blakus, viņš tam nepievērsa uzmanību, tāpēc jūs atradāt, ar ko nodarboties savā laikā. Bet kad jūs jau pieradāt būt bez viņa, viņš izmainīja savu attieksmi. Patiesībā jūsu “man nav laika tuvībai” misters beidzot ir pamodies un tam ir vajadzīgs tas, par ko jūs centāties viņam pateikt visus šos gadus. Viņam ir vajadzīgas maigas jūtas un tuvums, nevis vienkārši sekss, bet tas ir kaut kas ļoti nepazīstams viņam, ka viņš pat nezina, kā paprasīt to. Bet tajā laikā, kad viņš būs uzdrošinājies, ja jūs nebūsiet uzmanīga, tad, iespējams, nespēsiet viņam to dot. Iespējams, jūs esat pārdzīvojusi savstarpējās attiecībās kaut kādas sāpes, kas jūs atstājušas ievainotas, aizvainotas, piesardzīgas un atturīgas. Vai jūsos ir palikusi kaut kāda piedošana? Ja jūs palaidīsiet šo brīnišķīgo iespēju iededzināt to, kam jākļūst daudz dziļākam, daudz bagātākam, daudz līdzsvarotākai mīlestībai, kādu jums kādreiz ir nācies piedzīvot, jūs turpināsiet klibot un ciest no sāpēm, bet viņš… viņš vienkārši kautrīgi paies malā! Viņam ir jācīnās par tuvību, bet viņš to nedarīs. Viņš maz zina par šo problēmu un ir pārāk egoistisks, lai atzītos.
Viņš raudās, kad jūs neredzēsiet. Viņš smilkstēs nakts vidū. Bet rītausmā viņš vienkārši ieies sevī.
“Ja man būtu rītausmas spārni un es nolaistos jūras malā…” (Psalmi 139:9).
Iespējams, jums interesē, par kādiem “rītausmas spārniem” šeit iet runa. Tie ir iespēju spārni. Jaunu sākumu un otro iespēju spārni. Jauni spārni, kuri iztaisnojas cilvēka sirdī, kura ir atdusā, kura naktī atspirdzinās. Daudzi nenovērtē daudzpusīgo jaunas dienas skaistumu. Rīts – tā ir uzvara tam, kurš naktī ir cīnījies. Slimību nomocītam pacientam ieraudzīt jaunu dienu – īpašs triumfs. Ambiciozam biznesmenim – tā ir jaunu sasniegumu iespēja. Māksliniekam – iespēja notvert mirdzošo rītausmu virs līdzenumiem. Mums ir nepieciešams pacelties rītausmas spārnos. Tos ir jābauda. Daudzi nav lidojuši, jo nav pieņēmuši rītausmas spārnus. Bet tie ir atkal iztaisnoti jūsu priekšā. Nepalaidiet tos. Grūtas dienas beigās jums vienmēr būs iespēja atjaunot savus spēkus un rauties nākotnē, metot cilpas gaisā un paceļoties virs vētrām ar rītausmas spārniem. Paņemiet rītausmas spārnus, augšāmceliet jūsu savstarpējās attiecības un izdziedinieties. Planējiet un pacelieties pārākuma līmenī.
Ar katru rītausmu apzinieties, ka pār jums izlejas Dieva gaisma. Ziniet, ka Viņš jūs sargāja naktī un kristī jūs jaunai dienai. Rīts – tas dziedināšanas laiks. Tā ir jauna diena, jauna iespēja, svaigs starts. Vai nav pārsteidzoši, ka Salamana pamācības aicina lielisku sievieti izmantot visas rīta priekšrocības.
T.D.Džeiks