Netiešais uzbrukums – tā ir doma vai vārds, kas nav saskaņā ar Dieva Vārdu, kuru izteicis kāds cits cilvēks, adresējot to jums. Tādā veidā velns jums uzbrūk netieši, caur citu cilvēku. Jēzus teica, ka cilvēka ienaidnieki ir viņa mājinieki. Un tā ir patiesība, jo kad jūs atrodaties cīņā, jūsu paši tuvākie cilvēki mēģina jūs atrunāt. Viņi runās dažādas lietas un tas būs apslēpts faktā – rūpēs par jums. Jums viņiem nav jāatbild rupji. Jums nav jāizturas pret viņiem briesmīgi, bet jums ir stingri jāstāv. Un ja jūs stāvat stingri, pilnīgi noteikti, viņi pārstās runāt velna vārdus. Un kaut kādā brīdī viņi jūs liks mierā.
Tāpat uzbrukums var nākt caur TV un presi. Esat ievērojuši? Jūs lidojat lidmašīnā, jums ir garlaicīgi, bet te pie rokas ir avīze. Un tur ir materiāls par kaut kādu slimību, un, līdz tam, kad jūs izkāpsiet no lidmašīnas, jūs jau sākat domāt, ka jums ir visas šīs slimības simptomi, par kuru jūs izlasījāt. To velns jums saka.
Uzbrukums var nākt caur jums tuvu cilvēku. Velns mīl izmantot tos, kuriem ir lielāka ietekme uz jums, lai pacenstos jūs izšaubīt.
Pirmais, kas tādā gadījumā jums ir jādara – paņemt kontroli pār šīm domām, sagūstīt tās. Neļaujiet tām palikt jūsu galvā. Varat pat runāt balsī: “Nē – nē, tā nav patiesība, Dieva Vārds saka tā un tā”. Taču ja jūs ļausiet dažādām domām atrasties jūsu prātā, jūs bieži dzirdēsiet šo domu atbalsi. Jums šī doma ir jāapstādina un jāpasaka: “Tu sacelies pret Dieva atziņu, es sagūstu tevi. Tu nevari palikt manā dzīvē”. Jūs varētu teikt: “Tas prasa piepūli!” Jā, diez gan, jo nomirt ir daudz vieglāk, nekā palikt dzīvam.
Un tā, novediet domas pakļautībā Kristum. Kas ir Jēzus? Viņš – Vārds, kas kļuva par miesu. Ja jūs tās novedīsiet paklausībā Kristum, tad jūs tās novedīsiet paklausībā Vārdam. Tas ir ļoti vienkārši. Dieva griba nav mistiska, to uzzināt ir viegli. Iemesls, kāpēc daudzi to nezina ir tajā, ka viņi pārāk daudz laika tērē uz citām lietām, tā vietā, lai iepazītu Dieva Vārdu. Jūs zināt Dieva Vārdu, jūs zināt Dieva gribu, jūs zināt Kristus prātu.
Tāpat arī mums ir jāapgāž prātojumi. Jūsu prāts izspēlēs scenārijus, kur jūs būsiet upura lomā. Jums ir jāapgāž viss, kas saceļas pret Dieva Vārdu, un jums ir jāpasaka “nē” un jāpasaka nekavējoties, jo, ja jūs ļausiet domām plūst, tad jūsu prātā tiks izspēlēts scenārijs ar vissliktākajām beigām. Tāpēc jums ir jāapstādina tas uzreiz, sakot: “Nē, tā nebūs, lūk, kā tas būs….”
Piemēram, kāds saka: “Viņi atņems tavu māju vai to un to…”, bet jūs sakāt: “Nē, iespējams tas arī var notikt, bet tikai ne ar mani”. Kāpēc? Jo es nekad neesmu redzējis taisno ar izstieptu roku maizi lūdzam; Dievs apmierina visas manas vajadzības un rūpējas par mani; Es uzplaukšu; Es esmu svētīts; Es uzplaukšu, kā uzplaukst mana dvēsele, un mana dvēsele uzplauks atbilstoši Dieva Vārdam…. Un tā jūs sludināt sev. Tas ir labi, kad velna vārdi liek jums sludināt pašiem sev. Kad velns to sapratīs, viņš pārstās runāt ar jums.
2.Korintiešiem 10:4-5
” Jo mūsu cīņas ieroči nav miesīgi, bet spēcīgi Dieva priekšā cietokšņu noārdīšanai. Mēs apgāžam prātojumus un visas augstprātīgās iedomas, kas paceļas pret Dieva atziņu, un uzvaram visus prātus, lai tie ir Kristum paklausīgi”.
Karijs Bleiks