“Nu viss, pietiek strādāt. Es pārāk daudz esmu strādājis. Ir laiks atpūsties! Es esmu pelnījis to, lai nedaudz paslinkotu”, – jūs varat sevi pārliecināt.
Ja jūs tik ļoti esat noguruši, ka nevarat pat pakustēties, tad, protams, atpūtieties. Bet neattaisnojieties, ka jūs esat izdarījis daudz vairāk, kā kāds cits, un tāpēc esat pelnījis atpūtu. Dievs jūs nav aicinājis būt par kādu citu. Izslēdziet televizoru un nodarbojieties ar kaut ko lietderīgu: satīriet virtuvi, nopļaujiet zāli sētā, tieciet galā ar finansiālajām problēmām… Un pārstājiet žēloties, ka esat noguruši!
Slinkie visu laiku ēd, jo ēdiens ir kļuvis par viņu galveno izklaidi. Nedusmojieties uz mani, ja ietilpstat šajā kategorijā. Jo jūs taču zināt, ka tā ir absolūta patiesība: jūs ēdat ne tāpēc, ka esat izsalkuši, bet gan tāpēc, ka jums ir skumīgi, – un lūk, esat uzņēmuši lieko svaru. Bet sliktākais ir tas, ka jūs ēdat neveselīgu pārtiku, kura izraisa vēl lielāku nogurumu un apātiju. Kartupeļu čipsi, konditorejas izstrādājumi, saldumi, limonāde un trekni ēdieni izraisa miegainību.
Daudzus gadus atpakaļ es cietu no dziļas depresijas. Es lūdzu. Izmēģināju visas man zināmās metodes, lai atbrīvotos no savām nomācošajām bailēm. Man bija viss pilnai laimei, taču es biju tādā stāvoklī, ka negribēju dzīvot. Es esmu pateicīgs sludinātājam, kurš viesojās pie mums, kurš nejauši pieminēja, ka cukura un saldumu lietošanai ir nomācoša ietekme uz cilvēka ķermeni. Kad sprediķis beidzās, es sajutos pilnīgi brīvs. Pagriezies pret sievu, es teicu: “Mīļā, es domāju, ka vainīgs ir cukurs. Tas ir vainīgs pie manas depresijas!” Tajā pašā dienā es pieņēmu lēmumu izslēgt cukuru no sava uztura. Pēc nedēļas briesmīgais, biedējošais, drūmais prāta stāvoklis pilnībā pazuda. Kopš tā brīža es nekad neesmu juties tik nomākts.
Iespējams, sarunas par uzturu neliksies dziļi garīgas, bet piezīmēšu: ja jūs izmainīsiet savu uzturu, jums parādīsies lielāka enerģija! Ļoti bieži depresiju neizprovocē velns, bet gan nepareizs uzturs. Pamēģiniet izmainīt savus ēdiena gatavošanas paradumus – un redzēsiet, kā izmainīsies jūsu sajūtas. Neēdiet visu pēc kārtas. Stundām ēst pārtiku – veltīgi iztērēts laiks. Ja jūs jūtaties vientuļš, tad iemantojiet draugus. Lasiet grāmatas. Nodarbojieties ar kaut ko produktīvu: plānojiet sava biznesa attīstību; padomājiet, kā jūs varat palīdzēt citiem; kādā draudzes kalpošanā jūs varat piedalīties….
Jūsu dzīve ir pārāk vērtīga, lai veltīgi to iztērētu. Jūsu prāts ir pārāk svarīgs, lai ļautu televīzijai piepildīt to ar atkritumiem un neticību. Pārēšanās un “telemānija” parasti iet roku rokā. Ko nozīmīgu jūs varat paveikt, ja stundām skatāties televizoru? Esiet godīgi! Jūs pavisam vienkārši veltīgi iztērējat dārgo laiku, aizpildot galvu ar visādām muļķībām, un, lai atbrīvotos no šiem atkritumiem, jums būs vajadzīgs gribas spēks un daudz laika.
Izslēdziet televizoru, paņemiet rokās Dieva Vārdu, lasiet to un piepildieties ar to (Efeziešiem 4:23). Tieciet vaļā no muļķīgiem ieradumiem un tiecieties arvien vairāk līdzināties Jēzum.
Attīstiet dāvanas un spējas, ar kurām jūs ir apveltījis Dievs. Uzvariet slinkumu, atkarību no ēdiena, sliktu ieradumu stundām skatīties televizoru. Neaizpildiet galvu ar visu kas pagadās, bet kad Kungs teiks: “Tagad ir laiks īstenot Manu plānu tavai dzīvei”, jūs būsiet gatavi atbildēt “jā”.
Riks Reners