Galvenā Rakstu vieta: “Dievs mums nav devis bailības garu, bet gan spēka, mīlestības un saprāta garu.” (2.Timotejam 1:7, jaunais Bībeles tulkojums)
Cilvēks ir domājoša būtne. Būdams nomodā, viņš vienmēr par kaut ko domā, bet miega laikā pārstāj domāt. Kad viņš domā, tad pieņem lēmumus. Bet pieņemot lēmumus, izraisa gēnu ekspresiju savās smadzenēs. Tas ir – cilvēks ražo olbaltumvielas, bet olbaltumvielas pavada domu rašanos. Domas ir reālas entītijas, kas aptver visus smadzeņu telpas audus.
Neirologs Ēriks R.Kendels, kas ieguvis Nobela prēmiju par cilvēka atmiņas pētījumiem, pierādīja, ka mūsu domas un pat iztēle “tiek iestrādāta” mūsu DNS, ieslēdzot vai izslēdzot kaut kādus no mūsu gēniem. Un tādā veidā mūsu neironu struktūra izmainās. Tas ir, domājot un kaut ko iztēlojoties, mēs burtiski izmainām mūsu smadzenes. Vēl Freids XIX gadsimtā piedāvāja, ka mūsu domas maina mūsu smadzenes. Bet pēdējos gados tādi vadošie zinātnieki- neirologi kā Marions Daimonds, Normans Dodžs, Džo Dispenza, Džefrijs Švarcs, Henrijs Makrams, Brjūs Liptons, Alans Džons, – un tas vēl nav viss, – pierādīja, ka mūsu domām piemīt vara pārveidot mūsu pašu smadzenes. Smadzeņu audi pārveidojas katru mirkli ar mūsu domāšanas spēku. Mēs esam savu smadzeņu konstrukciju dizaineri – ar mūsu domu spēku un mūsu gribu.
Cilvēciskais prāts ir radīts, lai pārvaldītu ķermeni. Bet smadzenes – tā ir tikai ķermeņa daļa. Nevis ķermeņa daļas pārvalda prātu. Matērija nav radīta, lai mūs pārvaldītu, mēs pārvaldām to ar domāšanas un gribas palīdzību. Taču mūsu reakcijas vienmēr ir pakļautas mums. Faktiski mēs varam kontrolēt savas reakcijas jebkurā situācijā. Un, tā rīkojoties, mēs izmainām mūsu smadzeņu audus. Tas nemaz nav tik viegli, tas ir smags darbs, bet mēs to esam spējīgi darīt ar domu un gribas piepūli.
Tāpēc esiet pārliecināti: Dievs jūs ir apveltījis būt stiprākiem un augstāk pār jebkuriem medikamentiem, jebkādiem draudiem, jebkādām slimībām, jebkādām psihiskajām saslimšanām. Raksti neatstāj vietu šaubām: “Dievs mums nav devis bailības garu, bet gan spēka, mīlestības un saprāta garu.” (2.Timotejam 1:7, jaunais Bībeles tulkojums) Gars valda pār matēriju, nevis matērija pār garu. Lai pilnībā tajā pārliecinātos, ir pietiekami vienkārši iepazīties ar apbrīnojamiem stāstiem par to, kā cilvēki izdzīvoja neiespējamos apstākļos.
Caroline Leaf