Stress, ja tas ir pirmā līmeņa, tad tas mums ir par labu. Tas mūs noved uzmundrinošā gatavībā, lai mēs apzināti un mērķtiecīgi domātu atbilstoši Dieva gribai. Taču otrā un trešā līmeņa stress ir smadzeņu un ķermeņa reakcija uz kaitīgu domāšanu. Pat šāda stresa ēna, kas radusies no mazas negatīvas domas, ir spējīga ietekmēt prāta un fizisko veselību.
Stresa definīcija ir šāda: “Ķermeņa reakcija uz bailēm, pārpūli utt. Reakcija var būt kā psihiska – depresija, tā arī fiziska – hipertonija.” Stresa stāvokļi izpaužas trauksmes, uztraukuma, dažādu baiļu, nemiera, baiļu no rītdienas veidā.
Lūk, statistika, kura apstiprina saistību starp to, ko mēs domājam, un dvēseles un ķermeņa slimībām:
* Saskaņā ar Amerikas ārstu asociācijas datiem, 75 procentos visas mūsdienu saslimšanas, stress ir saistītais faktors.
*85 procentos saslimšanu stress ir tiešais faktors.
*Pēc Starptautiskās aģentūras un Vispasaules veselības organizācijas vispieticīgākajiem aprēķiniem saistībā ar onkoloģiskajām saslimšanām, 80 procenti vēža izraisītās slimības nav mantotas, bet gan no nepareiza dzīves veida.
*Doktors Brjus Liptons, zinātnieks, kas izvirzījies ļoti tālu sapratnē par domāšanas ietekmi uz smadzenēm, apgalvo, ka cilvēki, kuri piedzimst ar jau iedzimtām ģenētiskām slimībām, tāda veida, kā Hantingtona sindroms, beta talasēmija vai aizkuņģa dziedzera cistiskā fibroze, ir mazāk par 2 procentiem no visas planētas. Tas nozīmē, ka liels daudzums cilvēku ienāk šajā pasaulē ar gēniem, kas noskaņoti uz laimīgu un veselīgu dzīvi. Un slimības šiem pārējiem 98 procentiem ir dzīves veida izraisītas. Citiem vārdiem runājot, no domāšanas veida.
* Doktors Hidžauts uzskata, ka gēni kontrolē bioloģiju, nevis otrādi.
* Doktors Uillets apgalvo, ka tikai 5 procenti cilvēku cieš no vēža un sirdsslimībām, tās mantojot.
* Amerikas veselības institūts paziņo, ka 75-90 procenti, kas vēršas visā kopumā pie ārstiem, ir saistīti ar augsta stresa traucējumiem. Un pēdējie statistikas pārskati ir vispār šokējoši: tie paziņo, ka saslimšanas iemesli ir kaitīgs domāšanas veids.
Ar šo statistiku es jums cenšos parādīt: prāts ietekmē matēriju. Pielietojot šīs zināšanas pareizi, mēs iegūstam harmonisku varu pār mūsu veselību. Un mēs paši sev kļūsim par ļaunākajiem ienaidniekiem, izmantojot to nepareizi.
Caroline Leaf

“Tāpēc jum nebūs zūdīties un sacīt: ko ēdīsim, vai: ko dzersim, vai: ar ko ģērbsimies? Jo pēc visa tā pagāni dzenas; jo jūsu Debesu Tēvs zina, ka jums visa tā vajag” (Mateja 6:31-32).