-BAROT UN SILDĪT
Katra vīra attieksmei pret savu sievu jātiek aprakstītai vienā vārdā: “īpaša”. Katram vīram sev ir jāsaka: “Mana sieva ir īpaša. Nav līdzīgas viņai”. Šī iemesla dēļ viņam ir jāizturas pret viņu īpašā veidā – tā, kā viņš neizturas pret nevienu citu sievieti. Tas attiecas ne tikai uz viņu seksuālajām attiecībām, bet arī uz to, kā viņš par viņu domā, kā par viņu runā un kā pret viņu izturas.
Vēstulē Efeziešiem 5:28-29 Pāvils saka, ka vīrietim ir jāmīl un jārūpējas par savu sievu īpašā, personīgā veidā: “Tā arī vīriem pienākas savas sievas mīlēt kā savu miesu. Kas mīl savu sievu, tas mīl sevi pašu. Jo neviens nekad vēl nav ienīdis pats savu miesu, bet katrs to kopj (baro no krievu val.) un glabā (silda no krievu val.), tāpat kā Kristus draudzi”. Šie divi vārdi “baro” un “silda” nozīmē intīmas rūpes, kas ietver arī uzmanības pievēršanu tam, kas var šķist sīkumi. Vīram ir jārūpējas par savas sievas labsajūtu, viņas ārieni, frizūru, smaržām, kuras viņa lieto. Viss, kas uztrauc viņu, vajadzētu arī satraukt viņu. Sievai vienmēr ir jābūt pārliecībai, ka savam vīram viņa ir pats svarīgākais cilvēks uz zemes.
Es jums apliecinu, vīri, ja jūs ar šādu attieksmi sāksiet sēt savā sievā, jūs pļausiet ražu pārpilnībā!
-SLAVĒT
Salamana pamācības pēdējā nodaļa apraksta un izceļ tikumīgas un izcilas sievas raksturu. Tā norāda uz viņas daudzajiem sasniegumiem un beidzas ar uzslavas vārdiem: “Viņas dēli pieceļas viņas priekšā un daudzina viņu laimīgu esam; viņas vīrs nāk un teic viņu: “Daudz meitu un jaunavu dzīvo tiklas un tikušas, bet tu pārspēj viņas visas” (Salamana pamācības 31:28-29).
Daži vīri skopojas ar uzslavas vārdiem. Tā ir ļoti nepareiza ekonomija. Viņi būtu pārsteigti, ja vien zinātu, cik ļoti sieva vēlas uzslavu un kā viņa uz to reaģēs. Slavēt savu sievu – viens no labākajiem ieguldījumiem, kādu jūs jebkad vien varētu veikt.
Ja vīrietim ir uzticama, nodevusies sieva, viņam ir absolūti neiespējami izteikt viņai, cik viņa viņam ir dārga naudas izteiksmē.
Dereks Prinss