2.Korintiešiem 10:5

“Mēs apgāžam prātojumus un visas augstprātīgās iedomas, kas paceļas pret Dieva atziņu, un uzvaram visus prātus, lai tie ir Kristum paklausīgi”.

“Mēs apgāžam prātojumus…”. Apgāzt – burtiski nozīmē: nolaist, ar spēku nonest, bet tāpat arī noņemt, atbrīvoties, iznīcināt, lauzt. Tāpēc, lai arī par kādiem “prātojumiem” mēs šeit nerunātu, mums tie ir jāapgāž ar spēku, tā dēļ, lai pilnībā tos iznīcinātu, tas nozīmē, jūs nedrīkstat tos atstāt.

Vārds prātojumi – tas ir tas, kas mums ir jāiznīcina ar Dieva doto ieroču palīdzību. Vārds prātojumi Stronga numurā 3053, λογισμός – spriešana, pārdomāšana, apsvēršana, lēmums, doma. Tas nozīmē, mēs apgāžam spriešanu, apgāžam pārdomāšanu, apgāžam apsvēršanu (loģisko, cilvēcisko), apgāžam lēmumus, apgāžam domas. Saprotiet, kuras ar laiku var pāraugt cietokšņos.

Mums tie ir “jāapgāž” ar spēku, lai tos pilnībā iznīcinātu. Tas ir, mēs to nevaram izdarīt klusējot, pie sevis. Piemēram, jūs dzirdat reklāmu pa televizoru, kur jums saka, ka katrs trešais cilvēks var ciest no infarkta, un šis cilvēks varat būt jūs. Jūs nevarat vienkārši sēdēt un tajā visā klausīties. Jums uzreiz ar spēku, agresīvi “jāpaņem” šo domu, kuru viņi tikko ielika jūs prātā un jāapgāž šis paziņojums, ar spēku, kā es teicu. Un jums tas ir jāizdara tādā veidā, lai tas izārdītu šo domu, un novest paklausībā Kristum. Jūs nevarat vienkārši sēdēt un runāt: “O, tu dzirdēji šo, viens no trim, mēs šeit esam divi, tātad tas var būt kāds no mums…” Jūs nevarat tā domāt. Jums uz to ir jāpaskatās un jāsaka: “JŪS MELOJAT, kā jūs uzdrošināties paaugstināt sevi pār Dieva atziņu. Dieva atziņa saka, ka es dzīvošu un nemiršu. Dieva atziņa saka, ka es dzīvošu, lai godinātu Viņu. Dieva atziņa saka, ka visvairāk Viņš grib, lai es uzplauktu un būtu vesels, tāpēc tu melīgais velns, aizver savu muti! Es to aizvēršu aiz tevis…” un nospiediet jūsu TV pulti. Tas ir pats labākais veids, kā var aizvērt viņam muti.

Ievērojiet, ko mēs darīsim: “… apgāžam prātojumus un visas augstprātīgās iedomas, kas paceļas pret Dieva atziņu, un uzvaram visus prātus, lai tie ir Kristum paklausīgi”. Tas nozīmē, ka neitrālas domas neeksistē. Tas nozīmē, ka visas domas ir jānoved paklausībā Kristum. Citiem vārdiem runājot, jums ir “jāpaņem” domas un jānoved tās stāvoklī “noliektas ceļos” Kristus valdīšanas priekšā. Jums “jāsagūsta tās”. Katra doma, kuru jūs domājat “pārauž” jūsu smadzenes. Katra, nav svarīgi, kāda. Pat jūsu atmiņas. Ja jūs kaut ko redzat, kas jums par kaut ko atgādina, kad jūs par to beidzāt domāt, jūsu atmiņas neatgriežas tajā vietā, no kurienes tās tika paņemtas. Kad jūs “dabūjāt” šīs atmiņas no pagātnes, tagad tās ir piestiprinātas pie tām lietām, asociācijām, kuras izraisīja jums šīs atmiņas. Katras atmiņas kļūst vai nu spēcīgākas, vai vājākas.

Ļaujiet man jums pateikt to šādā veidā: katram kristietim nav ne mazāko tiesību skatīties jebkādas šausmu filmas, vai jebko citu, kas savi paaugstina augstāk par Dievu, jebko, kas izraisa cilvēkā vai bērnā bailes, kurš atrodas līdzās jums. Nevienam no kristiešiem nav tiesības to darīt, jo jūs nepiederat sev! Jums ir vajadzīga “tīra” domāšana. Jums ir “jāizskalo smadzenes”, burtiskā nozīmē, ar Vārda ūdeni.

Karijs Bleiks